odjeli

U našoj školi djeluje 7 odjela koje pohađa ukupno 179 učenika  (154 u osnovnom obrazovanju i 25 učenika početničkog solfeggia).

  1. odjel instrumenata sa tipkama (klavir, harmonika)
  2. odjel žičanih instrumenata (violina, gitara, bisernica, brač)
  3. puhački  odjel (truba, flauta, klarinet, eufonij, rog, saksofon)
  4. solfeggio
  5. dječji zbor
  6. tamburaški orkestar
  7. početnički solfeggio

Opširnije o odjelima možete saznati odabirom linka u izborniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši uspjesi u školskoj 2015./2016. godini

 53. regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, Dom kulture u Bjelovaru, 5. studenog 2015.

  1. U disciplini KOMORNI SASTAVI 6 -9 članova natjecao se naš tamburaški komorni sastav u I. kategoriji i osvojio1. nagradu s 94,40 bodova i pravo odlaska na državno natjecanje.

Učenici, članovi komornog sastava: Božidar Černava, Luka Tomljenović, Katarina Vrekalović, Dino Drgalić, Benjanim Čejka, Nina Vukmirović, Luka Kolarić, Filip Kasapović, Petar Guljaš.

 Mentor: Dean Kopri, mag.mus.

53.državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, MA Zagreb, 3. prosinca 2015.

2. Isti KOMORNI SASTAV  6-9 članova, I. kategorija,  osvojio je 1. nagradu i prvo mjesto s 99,10 bodova te je svirao na Završnom koncertu prvonagrađenih u koncertnoj dvorani Muzičke akademije Zagreb, 5. prosinca 2015.

Učenici:

Luka Tomljanović – bisernica,                         Katarina Vrekalović – bisernica,

Dino Drgalić – brač,                                           Luka Kolarić – čelo,

Petar Guljaš – berde,                                         Nina Vukmirović – brač,

Božidar Černava – bisernica,                            Benjamin Čejka – brač.

                  Filip Kasapović – bugarija,

Mentor: Dean Kopri, mag.mus.

54. regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, Velika Gorica, 16. veljače 2016.

3. Helena Vulić, u disciplini SOLO VIOLINA uz glasovirsku pratnju, II. kategorija,  osvojila je

1.nagradu s 92 boda, te izborila odlazak na državno natjecanje.

Mentorica: Tatjana Pernicki, prof.

Zamjena mentorice: Ariana Škrinjar, mag.mus.

Korepetitorica: Sanja Vazdar, prof.

 54. regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, Samobor, 18. veljače 2016.

4. Jana Krajačić, u disciplini SOLO ROG uz pratnju glasovira, III. kategorija, osvojila je

1.nagradu s 90 bodova, te izborila odlazak na državno natjecanje.

Mentor: Teodor Sucala Matei, prof.

Korepetitorica: Darija Vlajnić, mag.mus.

 54. državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, MA Zagreb, 12. ožujka 2016.

5. Helena Vulić u disciplini SOLO VIOLINA uz pratnju glasovira, II. kategorija, osvojila je 3.nagradu s 94,60 bodova.

Mentorica: Tatjana Pernicki, prof.

Zamjena mentorice: Ariana Škrinjar, mag.mus.

Korepetitorica: Sanja Vazdar, prof.

 54. državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, MA Zagreb, 16. ožujka 2016.

6.Jana Krajačić u disciplini SOLO ROG uz pratnju glasovira, III. kategorija,  osvojila je 3.nagradu s 92,40 bodova.

Mentor: Teodor Sucala Matei, prof.

Korepetitorica: Darija Vlajnić, mag.mus.

 Natjecanje mladih glazbenika SONUS op. 2, Križevci, 5. veljače 2016.

U disciplini KLAVIR, naši učenici su ostvarili slijedeće rezultate:

I.kategorija:

7. Anja Ergović, 2. nagrada s 88,33 boda.

Mentorica: Darija Vlajnić, mag.mus.

8. Tereza Sabo, 2. nagrada s 81,00 bodom.

Mentorica: Sanja Vazdar, prof.

III. kategorija:

9. Paula Bijuklić, 2. nagrada, 82,00 boda.

Mentorica Darija Vlajnić, mag.mus.

Natjecanje mladih glazbenika SONUS op. 2, Križevci, 6. veljače 2016.

U disciplini VIOLINA, naši učenici su ostvarili slijedeće rezultate:

II. kategorija:

10. Vinko Balentić, 1. nagrada s 93,67 bodova.

Mentorica: Tatjana Pernicki, prof. i zamjenica  mentorice: Ariana Škrinjar, mag.mus.

Korepetitorica: Sanja Vazdar, prof.

11. Jakov Drozdek, 1. nagrada s 93,00 boda.

Mentorica: Tatjana Pernicki, prof. i zamjenica mentorice: Ariana Škrinjar, mag.mus.

Korepetitorica: Sanja Vazdar, prof.

III. kategorija:

12. Helena Vulić, 1. nagrada s 95,00 bodova.

      Mentorica: Tatjana Pernicki, prof. i zamjena mentorice: Ariana Škrinjar, mag.mus.

      Korepetitorica: Sanja Vazdar, prof.

 4. Međužupanijsko natjecanje klavirista – Virovitička klavirijada, 26. travnja 2016.

U disciplini KLAVIR, naši učenici ostvarili su slijedeće rezultate:

II. kategorija:

13. Anja Ergović, 1. nagrada s 93.00 boda.

Mentorica: Darija Vlajnić, mag.mus.

14. Hana Knežević, 2. nagrada s 89,00 bodova.

Mentorica: Sanja Vazdar,  prof.

15. Tereza Sabo, 2. nagrada s ukupno 88,00 bodova.

Mentorica: Sanja Vazdar, prof.

 XXXIX. Međunarodni festival hrvatske tamburaške glazbe Osijek, 22. svibnja 2016., HNK u Osijeku

16. U disciplini TAMBURAŠKI ORKESTRI (dječji) na 39. Međunarodnom festivalu hrvatske tamburaške glazbe, 1. nagradu, odnosno Zlatnu plaketu ”Tambura Paje Kolarića” s 92 boda, zajednički su osvojili članovi Tamburaškog orkestra OGŠ Kontesa Dora i Tamburaškog društva ”Dora Pejačević” Našice:

Andrea Rajs,                          Luka Tomljanović,                      Dirigentica: Marina Kopri, prof.

Margareta Guljaš,                  Božidar Černava,                        Voditelj orkestra: Daniel Kopri, prof.

Dino Drgalić,                         Petar Guljaš,                                Orkestar pripremili: Daniel Kopri,

Renato Guljaš,                       Filip Kasapović,                           Luka Pavleković, Dean Kopri i

Katarina Vrekalović,             Luka Mihalj,                                 Matija Medverec

Nina Vukmirović,                 Benjamin Čejka,

Kristijan Rajs,                       Tamara Stipić,

Mihaela Suk,                          Luka Kolarić,

Ana Prišć,                              Marija Potolovec,

Bruno Zahirović,                    Nikolina Pintarić,

Ivan Vrekalović,                     Marina Marenjak,

Antonio Katavić,                     Sabrina Broz,

Marin Hasanović,                    Iva Osječanin,

Jakov Petrović,                        Mihael Škrnjug,

Stela Javorček (vokalna solistica).

  1.  OSKAR ZNANJA, najznačajnije priznanje u obrazovanju kojima se već dvanaest godina nagrađuju najuspješniji i najizvrsniji učenici te njihovi učitelji mentori, uručeno je KOMORNOM  SASTAVU  OGŠ Kontesa Dora za 1. mjesto i 1. nagradu na državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa. Svečana dodjela održala se u atriju palače Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU) – Trg Nikole Šubića Zrinskog 11 u Zagrebu, 17. lipnja 2016.u 12 sati.

Prigodni kipić i Zahvalnicu dobili su učenici odjela tambure i mentor:

Luka Tomljanović – bisernica,                         Katarina Vrekalović – bisernica,

Dino Drgalić – brač,                                           Luka Kolarić – čelo,

Petar Guljaš – berde,                                         Nina Vukmirović – brač,

Božidar Černava – bisernica,                            Benjamin Čejka – brač,

                  Filip Kasapović – bugarija.

Mentor: Dean Kopri, mag.mus.

Nagrađivanje organizira Agencija za odgoj i obrazovanje, Ministarstvo znanosti, obrazovanja  i sporta i Hrvatsko društvo glazbenih i plesnih pedagoga.

 

USPJESI UČENIKA NA REGIONALNIM, DRŽAVNIM I MEĐUNARODNIM  NATJECANJIMA U ŠKOLSKOJ GODINI 2014./2015.

52. hrvatsko regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa:
DISCIPLINA: KOMORNI SASTAVI 6–9 ČLANOVA – I. kategorija.
Bjelovar, 7. studenog 2014., sinagoga:
1.   TAMBURAŠKI KOMORNI sastav osvojio je 1. nagradu sa 92,33 boda i izborio pravo natjecanja na državnom natjecanju u Opatiji.

Mentor: Dean Kopri, mag.mus.

Učenici – članovi komornog sastava: LEONA ČAKIĆ, 6.r. – violina, PETRA STRAŽANČEK, 6.r. – bisernica, PETRA POTOLOVEC, 6.r. – bisernica, BRUNO ZAHIROVIĆ, 6.r. – brač, FILIP ĆURIĆ, 6.r. – brač, BENJAMIN ČEJKA, 5.r. – brač, TIHA ZUPČIĆ, 6.r. – brač, PETAR GULJAŠ, 4.r. – berde, FILIP KASAPOVIĆ, 5.r. – bugarija.

52. hrvatsko državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa:
DISCIPLINA: KOMORNI SASTAVI 6–9 ČLANOVA, I. kategorija.
Opatija, 6. prosinca 2014., koncertna dvorana Hotela Palace-Belevue:
2.    TAMBURAŠKI KOMORNI sastav osvojio je 1. nagradu s 99,09 bodova. Komorni sastav svirao je i na Završnom koncertu prvonagrađenih u koncertnoj dvorani Hotela Palace-Belevue.

Mentor: Dean Kopri, mag.mus.

Učenici OGŠ – članovi komornog sastava: LEONA ČAKIĆ, PETRA STRAŽANČEK, PETRA POTOLOVEC, BRUNO ZAHIROVIĆ, FILIP ĆURIĆ, BENJAMIN ČEJKA, TIHA ZUPČIĆ, PETAR GULJAŠ, FILIP KASAPOVIĆ.

53. regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa
Disciplina ORKESTRI, I. kategorija.
Našice, 14. veljače 2015., koncertna dvorana glazbene škole:
3.    TAMBURAŠKI ORKESTAR je osvojio 1. nagradu s 95 bodova.

Učenici: Leona Čakić (violina solo), Andrea Rajs, Petra Stražanček, Luka Tomljanović, Petra Potolovec, Margareta Guljaš, Bruno Zahirović, Božidar Černava, Dino Drgalić, Ivan Vrekalović, Petar Guljaš, Guljaš, Marina Marenjak, Filip Kasapović, Antonio Katavić, Katarina Vrekalović, Matija Mitrić, Luka Kolarić, Kristijan Rajs, Filip Ćurić, Tiha Zupčić, Nina Vukmirović, Benjamin Čejka.

Dirigentica: Marina Kopri
Voditelj orkestra: Daniel Kopri

53. regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa
Disciplina SOLO TAMBURA uz pratnju glasovira, II. kategorija.
Požega, 2. ožujka 2015., Glazbena škola Požega:
4.    učenik LUKA TOMLJANOVIĆ, 3.r. – bisernica, osvojio je 1. nagradu s 98,64 boda.

Mentorica: Andrea Kopri Lončarić, mag.mus.
Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.

53. regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa
Disciplina SOLO TAMBURA uz pratnju glasovira, II. kategorija.
Požega, 2. ožujka 2015., Glazbena škola Požega:
5.    učenik BOŽIDAR ČERNAVA, 4.r. – bisernica, osvojio je 2. nagradu s 88,40 bodova.

Mentor: Dean Kopri, mag.mus.
Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.

53. državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa
Disciplina ORKESTRI, I. kategorija.
Primošten, 6. ožujka 2015., koncertna dvorana Hotela Zora:
6.    TAMBURAŠKI ORKESTAR osvojio je 1. nagradu s 98,82 boda.

Učenici: Leona Čakić (violina solo), Andrea Rajs, Petra Stražanček, Luka Tomljanović, Petra Potolovec, Margareta Guljaš, Bruno Zahirović, Božidar Černava, Dino Drgalić, Ivan Vrekalović, Petar Guljaš, Marina Marenjak, Filip Kasapović, Antonio Katavić, Katarina Vrekalović, Matija Mitrić, Luka Kolarić, Kristijan Rajs, Filip Ćurić, Tiha Zupčić, Nina Vukmirović, Benjamin Čejka.

Dirigentica: Marina Kopri, prof.
Voditelj orkestra: Daniel Kopri, prof.

53. državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa
Disciplina SOLO TAMBURA uz pratnju glasovira, II.kategorija.
Dubrovnik, 21.ožujka 2015., Umjetnička akademija Luke Sorkočevića:
7.    učenik LUKA TOMLJANOVIĆ osvojio je 1. nagradu s 98,64 boda.

Mentorica: Andrea Kopri Lončarić, mag.mus.
Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.

Međunarodno natjecanje „Memorijal Jurica Murai“
Disciplina klavir – B kategorija.
Varaždin, 22. travnja 2015., Glazbena škola Varaždin:
8.    učenica PATRICIA MANDIĆ, 2.r. – klavir, osvojila je III. nagradu s 85 bodova.

Mentorica: Sanja Vazdar, prof.

XXXVIII. Međunarodni festival hrvatske tamburaške glazbe u Osijeku – MFHTG Osijek
Osijek, Dom Željezničara, 10. svibnja 2015. Natjecanje u kategoriji dječjih orkestara:
9.    TAMBURAŠKI ORKESTAR OGŠ Kontesa Dora i Tamburaškog društva „Dora Pejačević“ osvojio je Zlatnu plaketu “Tambura Paje Kolarića” s 97 bodova.

Dirigentica: Marina Kopri, prof.
Vokalna solistica: Lidija Horvat Dunjko
Voditelj orkestra: Daniel Kopri, prof.

Učenici i članovi tamburaškog orkestra:

Luka Tomljanović, Margareta Guljaš, Božidar Černava, Dino Drgalić, Petar Guljaš,
Filip Kasapović, Katarina Vrekalović, Luka Kolarić, Nina Vukmirović, Benjamin Čejka,
Filip Ćurić, Tiha Zupčić, Petra Stražanček, Petra Potolovec, Bruno Zahirović, Ivan Vrekalović, Marina Marenjak, Antonio Katavić, Matija Mitrić, Nikolina Pintarić, Marin Hasanović, Krunoslav Mihaljević, Emin Osmanović, Dražen Koprivčić i Renato Guljaš.

3. Međužupanijsko natjecanje klavirista – „Virovitička klavirijada“
Virovitica, 12. svibnja 2015., , GŠ Jan Vlašimsky, klavir – 1. kategorija:
10.    učenica ANJA ERGOVIĆ, 1.r. – klavir, osvojila je 1. nagradu s 96,67 bodova.

Mentorica: Darija Vlajnić, mag.mus.

Svečana dodjela OSKARA ZNANJA učenicima i studentima glazbenih i plesnih škola i umjetničkih akademija koji su osvojili prve nagrade i prva mjesta na državnom natjecanju u školskoj godini 2014./2015., i zahvalnicama njihovim mentorima.
Zagreb, 1. srpnja 2015., palače Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti:
Oskar znanja za prve nagrade i prva mjesta na državnom natjecanju primili su naši učenici i profesori:
11.    Komorni sastav 6-9 članova: LEONA ČAKIĆ, PETRA STRAŽANČEK, PETRA POTOLOVEC, BRUNO ZAHIROVIĆ, FILIP ĆURIĆ, BENJAMIN ČEJKA, TIHA ZUPČIĆ, PETAR GULJAŠ,
FILIP KASAPOVIĆ.
Mentor: Dean Kopri

12.    Solo bisernica uz klavirsku pratnju: LUKA TOMLJANOVIĆ.
Mentor: Andrea Kopri Lončarić

13.    Tamburaški orkestar – učenici od 2.do 6.razreda odjela tambure:
LEONA ČAKIĆ (violina solo), ANDREA RAJS, PETRA STRAŽANČEK, LUKA TOMLJANOVIĆ,
PETRA POTOLOVEC, MARGARETA GULJAŠ, BRUNO ZAHIROVIĆ, BOŽIDAR ČERNAVA,
DINO DRGALIĆ, IVAN VREKALOVIĆ, PETAR GULJAŠ, MARINA MARENJAK, FILIP KASAPOVIĆ, ANTONIO KATAVIĆ, KATARINA VREKALOVIĆ, MATIJA MITRIĆ, LUKA KOLARIĆ, KRISTIJAN RAJS, FILIP ĆURIĆ, TIHA ZUPČIĆ, NINA VUKMIROVIĆ, BENJAMIN ČEJKA.
Dirigentica: Marina Kopri

Tamburaški orkestar sudjelovao je u glazbenom programu Svečane dodjele. Vokalna solistica bila je Lidija Horvat Dunjko

USPJESI UČENIKA NA REGIONALNIM, DRŽAVNIM I MEĐUNARODNIM  NATJECANJIMA U ŠKOLSKOJ GODINI 2013./2014.

51. EURO  GLAZBENI DANI  U  BŐSELU – MEĐUNARODNO NATJECANJE ORKESTARA I MAŽORETKINJA:
Bösel, Njemačka, 4. – 9. rujna 2013.
1.      Tamburaški orkestar je osvojio   3. mjesto  u A kategoriji orkestara sa ukupno
osvojenih 107,2 boda ( orkestar 53,4 / 8,5 bodova od mogućih 60/10); pehar

Dirigentica: Marina Kopri (dirigentica 53,8 / 8,9 bodova od 60/10)

Članovi Tamburaškog orkestra:
Barbara Bistrović, Ivona Flam, Dora Kovačević, Tina Mikičić, Tiha Zupčić, Petra Stražanček, Filip Kasapović, Nina Vukmirović, Nikolina Pintarić, Katarina Vrekalović, Marin Hasanović, Alen Galinec, Filip Ćurić, Matea Miđić, Nives Lukačić, Kristijan Rajs, Benjamin Čejka, Luka Kolarić, Izidora Kovačević, Kristina Puhanić, Bruno Zahirović, Renato Guljaš, Krunoslav Ivešić, Ivan Vulić, Ana Jazbec, Emin Osmanović, Marija Benotić, Domagoj Pintarić, Vatroslav Katić, Mihael Katavić, Filip Suk, Krunoslav Mihaljević i Mihaela Bosak.
Pod motom ”DOBRODOŠLA HRVATSKA” nastupili su u revijalnom dijelu Tamburaški orkestar OGŠ i TD “Dora Pejačević”, MPZbor “Ad libitum” i solisti: Kristina Brkić, Antonia Dunjko, Kristina Minarik, Dean Kopri, Andrea Kopri Lončarić, Rajko Lončarić, Marko Galetić, Mario Huj i Tatjana Pernicki na 3 nastupa i na katoličkoj misi u crkvi St.Cecilia, Bösel.
Dirigentice: Marina Kopri  i  Andrea Kopri Lončarić
Voditelj orkestra: Daniel Kopri, prof.

51. hrvatsko državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa:
DISCIPLINA: TAMBURAŠKI KOMORNI SASTAVI 5 – 12 ČLANOVA – I. kategorija
Opatija, 7. prosinca 2013.
2.     Tamburaški komorni sastav osvojio je  1. nagradu  sa 98,40 bodova

Mentor: Dean Kopri, mag.mus.

Učenici OGŠ – članovi komornog sastava:
Ivona Flam, Dora Kovačević, Tina Mikičić, Nikolina Pintarić, Alen Galinec, Filip Ćurić, Marin Hasanović, Matea Miđić, Kristina Puhanić, Isidora Kovačević, Ivan Vulić i Renato Guljaš.

52. hrvatsko regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa:
DISCIPLINA: DJEČJI VIŠEGLASNI ZBOR – II. kategorija, Našice, 22. veljače 2014.

3.     Dječji pjevački zbor osvojio je   1. nagradu sa 92,33 boda

Mentorica i dirigentica: Andrea Kopri Lončarić, mag.mus.
Korepetitor: Dean Kopri, mag.mus.

Učenici OGŠ – članovi dječjeg pjevačkog zbora:
Lana Blažević, Lucija Drozd, Leona Čakić, Andrea Hulak, Magdalena Kubica, Luka Zidar, Fabijan Brkić, Laura Špek, Lada Šteher, Ivan Damjanović, Karla Žiha, Stela Perković, Veronika Balentić, Ivan Gregurić, Helena Mendroš, Mia Ileš, Sonja Perković, Karla Komak, Lucija Vučemilović Jurić, David Drozdek, Petra Justić, Sara Mendroš, Šimun Nekić, Iva Mihalj, Andrea Rajs i Helena Horvatin.

DISCIPLINA:  ROG solo uz pratnju glasovira, II. kategorija, 13.3.2014.,Vrbovec
4.     JANA KRAJAČIĆ  je osvojila   1. nagradu sa 93 boda

Mentor: Teodor Sucala Matei,prof.
Korepetitor: Darija Vlajnić, mag.mus.

DISCIPLINA: TRUBA solo uz pratnju glasovira, III.kategorija, 14.3.2014., Vrbovec
5.     LUKA VLAJNIĆ  je osvojio   1. nagradu sa 90,60 bodova

Mentor: Teodor Sucala Matei,prof.
Korepetitor: Darija Vlajnić, mag.mus.

DISCIPLINA:VIOLINA solo uz pratnju glasovira,III.kategorija, 8.ožujka 2014.VelikaGorica
6.     LEONA ČAKIĆ  je osvojila   2. nagradu sa  87,60 bodova

Mentorica: Dubravka Balent, prof.
Korepetitor: Rajko Lončarić, mag.mus.

DISCIPLINA: KLARINET solo uz pratnju glasovira, II.kategorija,10.ožujka 2014.,Samobor
7.   EJLA PLEMENITI   je osvojila  priznanje sa 60,44 boda

Mentor: Ivan Krajačić,prof.
Korepetitor: Darija Vjajnić, mag.mus.

52. hrvatsko državno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa:
DISCIPLINA: DJEČJI VIŠEGLASNI ZBOR – II. kategorija, Primošten, 29. ožujka 2014.

8.     Dječji pjevački zbor osvojio je  3. nagradu sa 94,33 boda

Mentorica: Andrea Kopri Lončarić, mag.mus.
Korepetitor: Dean Kopri, mag.mus.

Učenici OGŠ – članovi dječjeg pjevačkog zbora:
Lana Blažević, Lucija Drozd, Leona Čakić, Andrea Hulak, Magdalena Kubica, Luka Zidar, Fabijan Brkić, Laura Špek, Lada Šteher, Ivan Damjanović, Karla Žiha, Stela Perković, Veronika Balentić, Ivan Gregurić, Helena Mendroš, Mia Ileš, Sonja Perković, Karla Komak, Lucija Vučemilović Jurić, David Drozdek, Petra Justić, Sara Mendroš, Šimun Nekić, Iva Mihalj, Andrea Rajs i Helena Horvatin.

DISCIPLINA: TRUBA – III. kategorija, Samobor, 8. travnja 2014.
9.      LUKA VLAJNIĆ  je osvojio   2. nagradu sa 96,20 bodova

Mentor: Teodor Sucala Matei, prof.
Korepetitor: Darija Vlajnić, mag.mus.

DISCIPLINA: ROG – II. kategorija, Samobor, 9. travnja 2014.
10.     JANA KRAJAČIĆ  je osvojila   2. nagradu sa 95,75 bodova

Mentor: Teodor Sucala Matei, prof.
Korepetitor: Darija Vlajnić, mag.mus.

XXXVII. Međunarodni festival hrvatske tamburaške glazbe u Osijeku – MFHTG Osijek, 24. travnja 2014.

11.   Tamburaški orkestar je osvojio  Zlatnu plaketu “Tambura Paje Kolarića” sa 98 bodova

Dirigentica: Marina Kopri, prof.
Vokalni solist: Dean Kopri, mag.mus.
Voditelj orkestra: Daniel Kopri, prof.

Učenici i članovi tamburaškog orkestra:
Barbara Bistrović, Ivona Flam, Dora Kovačević, Tina Mikičić, Tiha Zupčić, Petra Stražanček, Filip Kasapović, Nina Vukmirović, Nikolina Pintarić, Katarina Vrekalović, Marin Hasanović, Alen Galinec, Filip Ćurić, Matea Miđić, Nives Lukačić, Kristijan Rajs, Benjamin Čejka, Luka Kolarić, Izidora Kovačević, Kristina Puhanić, Renato Guljaš, Krunoslav Ivešić, Božidar Černava, Dino Drgalić, Petra Potolovec, Bruno Zahirović,
Mihael Katavić, Filip Suk, Domagoj Pintarić, Krunoslav Mihaljević, Emin Osmanović, Dražen Koprivčić i Vatroslav Katić.

8. MEĐUNARODNO NATJECANJE MLADIH PIJANISTA ”ZLATKO GRGOŠEVIĆ”
Sesvete, 12. i 13. svibnja 2014.
Klaviristi, učenici OGŠ Kontesa Dora ostvarili su slijedeće rezultate:

12.    PAULA BIJUKLIĆ –   3. nagrada  u B kategoriji sa osvojenih 13,40 bodova
Mentorica: Darija Vlajnić, mag.mus.

13.    SARA MENDROŠ – 3. nagrada u B kategoriji sa osvojenih 13,70 bodova
Mentorica: Darija Valjnić, mag.mus.

14.    HELENA MENDROŠ – 3. nagrada u B kategoriji sa osvojenih 13,70 bodova
Mentorica: Sanja Vazdar, prof.

15.    LUKA ZIDAR – priznanje u C kategoriji
Mentorica: Sanja Vazdar, prof.

INTERNACIONAL MUSIC COMPETITION, “Musiekstraat” – Amsterdam, Niederland
(kao dio većeg umjetničkog udruženja “Broedenstraaten”): natjecanje u internetskom obliku na koji su svoj video uradak poslale učenice u travnju 2014.:

16.   HELENA VULIĆ, violina, osvojila je   3. nagradu sa 90 bodova
DISCIPLINA: “Kleine virtuosen”
Mentorica: Dubravka Balent, prof.

17.   LEONA ČAKIĆ, violina, osvojila je  Honour diplomu sa 88,5 bodova
DISCIPLINA: “Virtuosen”
Mentorica: Dubravka Balent, prof.

Čestitke svim sudionicima natjecanja, a roditeljima velika zahvala na podršci i razumijevanju.

U Našicama, 11. srpnja 2014.                             Ravnateljica: Marina Kopri,prof.

________________________________________________________________________________________

NAŠI USPJESI u školskoj godini 2012. / 2013.

Na državnom  50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa – KOMORNI SASTAVI, Opatija, 5. prosinac 2012. u disciplini GLASOVIRSKA DUA,
uspješni učenici su:
1.     SARA  MENDROŠ  i  PAULA BIJUKLIĆ, 1.kategorija, priznanje, 88,25 bodova
Mentor: DARIJA VLAJNIĆ, prof.
2.     ŠIMUN NEKIĆ  i  HELENA MENDROŠ, 1.kategorija, priznanje, 89,25 bodova
Mentor: SANJA PETROVIĆ, prof.
3.     FABIJAN BRKIĆ  i  LUKA ZIDAR, 2. kategorija, priznanje, 86,00 bodova
Mentor: RAJKO LONČARIĆ, prof.

Na državnom  50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa – KOMORNI SASTAVI, Opatija, 8. prosinca 2012., natjecao se:
4.   TAMBURAŠKI KOMORNI SASTAV od 5 do 12 članova i osvojio 1. nagradu sa  98,46 bodova.
Članovi: BARBARA BISTROVIĆ, STELA JAVORČEK, IVONA FLAM, MARIN HASANOVIĆ, NIKOLINA PINTARIĆ, ALEN GALINEC, NIVES LUKAČIĆ, MATEA MIĐIĆ, ANA JAKŠIĆ, MATEJA MIKIČIĆ, IVAN VULIĆ I RENATO GULJAŠ
Mentor: DEAN KOPRI, mag.gl.ped.

Na 14. MEĐUNARODNOM GUDAČKOM NATJECANJU RUDOLF MATZ, u Čakovcu, od 3. do13. siječnja 2013., po prvi puta se natjecala naša škola, učenice odjela violine koje su uz diplome dobile i svaka po set profesionalnih violinskih žica u vrijednosti od 400 kn
5.     HELENA VULIĆ, 1. kategorija
6.     LEONA ČAKIĆ, 3. kategorija.
Mentor: TATJANA STEHLIK, prof.

Na regionalnom  51. natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u disciplini ORKESTRI, Našice (komisija obilazi škole u gradovima koji su se prijavili), 9.veljače 2013., u 1. kategoriji:
7.    TAMBURAŠKI  ORKESTAR OGŠ osvojio je 1. nagradu sa 92,00 boda
Dirigent: MARINA KOPRI, prof.

Na državnom 51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Primoštenu, 9.ožujka 2013., u disciplini ORKESTRI natjecao se:
8.    TAMBURAŠKI ORKESTAR OGŠ u 1. kategoriji i osvojio  2. nagradu sa 97,40 bodova
Dirigentica: MARINA KOPRI, prof.
Voditelj: DANIEL KOPRI prof.

Na regionalnom  51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, Našice, 12.i 13. veljače 2013., u disciplini SOLO TAMBURA UZ PRATNJU GLASOVIRA, natjecali su se u disciplini SOLO BISERNICA:
9.      PETRA POTOLOVEC, 2. kategorija, 3. nagrada, 76,40 bodova
Mentor: ANDREA KOPRI LONČARIĆ, prof
Klavirska pratnja: RAJKO LONČARIĆ, prof.
10.      IVONA FLAM, 3. kategorija, 2. nagrada, 89,40 bodova
Mentor: ANDREA KOPRI LONČARIĆ, prof.
Klavirska pratnja: RAJKO LONČARIĆ, prof.
11.    DORA KOVAČEVIĆ, 3. kategorija, 2. nagrada, 89,00 bodova
Mentor: ANDREA KOPRI LONČARIĆ, prof.
Klavirska pratnja: RAJKO LONČARIĆ, prof.

U disciplini SOLO BRAČ natjecali su se:
12.     MARIN HASANOVIĆ, 3. kategorija, 1. nagrada,  90,60 bodova
Mentor: ANDREA KOPRI LONČARIĆ, prof.
Klavirska pratnja: RAJKO LONČARIĆ, prof.
13.      ALEN GALINEC, 3. kategorija, 2. nagrada, 89,16 bodova
Mentor: DEAN KOPRI, mag.gl.ped.
Klavirska pratnja: RAJKO LONČARIĆ, prof.
14.      NIKOLINA PINTARIĆ, 3. kategorija, 2. nagrada, 89,10 bodova
Mentor: DEAN KOPRI, mag.gl.ped.
Klavirska pratnja: RAJKO LONČARIĆ, prof.

Na međužupanijskom  51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa –  NATJECANJE U DISCIPLINI SOLO GLASOVIR, Varaždin, 21. veljače 2013., nastupila je:
15.     HELENA MENDROŠ, klavir, 1. kategorija, 3. nagrada, 70,60 bodova
Mentor: SANJA PETROVIĆ, prof.

Na međužupanijskom 51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa  –  NATJECANJE U DISCIPLINI SOLO GITARA, Velika Gorica, Umjetnička škola Franje Lučića, 23. veljače 2013., nastupio je:
16.     IVAN DAMJANOVIĆ, gitara, 2. kategorija, 2. nagrada, 80,00 bodova
Mentor: MARIO HUJ

Na državnom 51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa – u disciplini SOLO TAMBURE  uz klavirsku pratnju u Dubrovniku, 22. ožujka 2013., u disciplini SOLO BRAČ uz pratnju klavira nastupio je:
17.     MARIN HASANOVIĆ, 3. kategorija, 2. nagrada, 96,56 bodova
Korepetitor: RAJKO LONČARIĆ, prof.
Mentorica: ANDREA KOPRI LONČARIĆ, prof.

Na  XXXVI. MEĐUNARODNOM FESTIVALU HRVATSKE TAMBURAŠKE GLAZBE OSIJEK (MFHTG) u Vukovaru, 12. svibnja 2013., nastupio je u Dječji kategoriji:
18.     TAMBURAŠKI ORKESTAR  OGŠ KONTESA DORA  i  TAMBURAŠKOG DRUŠTVA “DORA PEJAČEVIĆ” koji je sa najvišim ocjenama u svojoj kategoriji,  99 bodova, osvojio Zlatnu plaketu “Tambura Paje Kolarića”. Vokalna solistica u pjesmi “Slavonijo moja, pjesmom me probudi” je bila ANTONIA DUNJKO, Zagreb
Dirigentica:  MARINA KOPRI, prof.
Voditelj tamburaškog orkestra: DANIEL KOPRI, prof.

Ove školske 2012./2013. godine naša škola je polučila ukupno 18 nagrada i priznanja sa natjecanja na kojima se moglo bodovima ocijeniti i rangirati naše učenike. Osim toga, doprinos prepoznatljivosi naše škole dali su učenici i njihovi profesori na smotrama, susretima škola i brojnim Javnim glazbenim satima i koncertima. Čestitke svima!

U Našicama, 28.lipnja 2013.

Ravnateljica:
Marina Kopri,prof.

NAŠI USPJESI NA NATJECANJIMA U 2011./2012. ŠKOLSKOJ GODINI

49. HRVATSKO NATJECANJE UČENIKA I STUDENATA GLAZBE I PLESA – DRŽAVNO – OPATIJA – 06.-10. STUDENOG 2011.GODINE

1. Glasovirski duo:  KARLA ŽIHA
LUKA ZIDAR
Mentori: Darija Vlajnić, prof.  i Sanja Petrović, prof. – 98, 10 bodova, I. nagrada
2. Glasovirski duo: REA PINTAR
FABIJAN BRKIĆ
Mentori: Rajko Lončarić, prof. i Darija Vlajnić, prof.  – 95,60 bodova, II. nagrada
3. Tamburaški komorni sastav 5 – 12 članova ( stariji )
Mentor: Dean Kopri, mag.gl.ped. – 99,26 bodova , I. nagrada
4. Tamburaški komorni sastav 5 – 12 članova ( mlađi)
Mentor: Daniel Kopri, prof.  – 98,24 bodova, I. nagrada

50. HRVATSKO NATJECANJE UČENIKA I STUDENATA GLAZBE I PLESA- REGIONALNO- NAŠICE I SAMOBOR – 24.02.-08.03.2012. GODINE

1.  Disciplina klarinet 2. kategorija:
INA MIHALJ                     – 67,75 bodova, priznanje
MARTA PLEHANDŽIĆ    –  62,00 boda     , priznanje
Mentor:  Ivan Krajačić, prof.         Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.
2.  Disciplina flauta 3. kategorija:
DIANA MIHIĆ                  – 77,00 bodova, III. nagrada
Mentor:  Ivan Krajačić, prof.         Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.
3.  Disciplina truba 1. kategorija:
LUKA VLAJNIĆ                 – 95,40 BODOVA, I. nagrada
Mentor: Teodor sucala Matei, prof.    Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.

4. Disciplina zbor ( Dječji višeglasni zbor) 2. kategorija – 93,00 boda,
I. nagrada
Dirigentica:  Andrea Kopri, prof.      Korepetitor: Dean Kopri, mag.gl.ped.

50. HRVATSKO NATJECANJE UČENIKA I STUDENATA GLAZBE I PLESA – DRŽAVNO- VARAŽDIN I PRIMOŠTEN- 23.-31. 03.2012.GODINE

1.  Disciplina truba 1. kategorija:
LUKA VLAJNIĆ                 – 95,10 BODOVA, II. nagrada
Mentor: Teodor sucala Matei, prof.    Korepetitor: Rajko Lončarić, prof.
2. Disciplina zbor ( Dječji višeglasni zbor) 2. kategorija – 90,44 bodova
III. nagrada
Dirigentica:  Andrea Kopri, prof.      Korepetitor: Dean Kopri, mag.gl.ped.

7. MEĐUNARODNO NATJECANJE MLADIH PIJANISTA  “ ZLATKO GRGOŠEVIĆ“ – SESVETE – 15. 05.2012. GODINE

1.  KLAVIR :  LUKA ZIDAR  3.r.   –   III. nagrada
Mentor: Sanja Petrović, prof.

35.  MEĐUNARODNI FESTIVAL HRVATSKE TAMBURAŠKE GLAZBE – OSIJEK-
ZAVRŠNO VEČE FESTIVALA – NAŠICE – 20. 05.2012. GODINE

1.  TAMBURAŠKI ORKESTAR OSNOVNE GLAZBENE ŠKOLE “ KONTESA DORA“ I TAMBURAŠKOG DRUŠTVA “ DORA PEJAČEVIĆ“ – 99 bodova
Zlatna plaketa “ Tambura Paje Kolarića“
2.  Praizvedba Daniela Kopria “Tamburaška pripetavanja“-
Solisti:  BARBARA BISTROVIĆ
JASMIN RAMIĆ
Zlatna plaketa  “ Tambura Paje Kolarića“
Vokalna solistica : KRISTINA BRKIĆ, prof.
Vokalna pratnja:   ANDREA KOPRI, prof.
Dirigentica:  Marina Kopri, prof.
Mentori: Daniel Kopri, prof., Andrea Kopri, prof. i Dean Kopri, mag.gl.ped.

NAŠI USPJESI
u šk.god. 2010./2011.

1. Na Državnom  48. natjecanju učenika i studenata glazbe u disciplini KOMORNI SASTAVI, Opatija, 5.12.2010., MLAĐI TAMBURAŠKI KOMORNI SASTAV od 5-12 članova u 1. kategoriji osvojio je  3. nagradu  sa  94.70 bodova.  Mentor DANIEL KOPRI,

2. a STARIJI TAMBURAŠKI  KOMORNI SASTAV od 5 do 12 članova u 1. kategoriji osvojio je  2. nagradu  sa  96.66 bodova. Mentorica ANDREA KOPRI.

3.  Na 49. regionalnom  natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Križevcima,
5. i  6. 03.2011.god. u disciplini: SOLO TAMBURE UZ PRATNJU GLASOVIRA,
na BISERNICI u 1. kategoriji uspješni učenici su:

STELA JAVORČEK,  92,20 boda,  1. nagrada,  nastavnik Andrea Kopri
BARBARA BISTROVIĆ,  90,78 boda, 1. nagrada,  nastavnik Andrea Kopri
IVONA FLAM, 88,40 boda,  2. nagrada, nastavnik Andrea Kopri

na BISERNICI u 2. kategoriji:
JASMIN RAMIĆ, 91,10 boda, 1. nagrada,   nastavnik Andrea Kopri
ANA KOZINA,  88,96 boda, 2. nagrada,  nastavnik Dean K.Kopri

na BRAČU u 1. kategoriji:
MARIN HASANOVIĆ,  89,60 boda, 2. nagrada,  nastavnik Andrea Kopri
ALEN GALINEC, 88,80 boda 2. nagrada,  nastavnik Dean K. Kopri
Korepetitor svim natjecateljima je RAJKO LONČARIĆ, prof.

4. Na  49. regionalnom natjecanju u disciplini ORKESTRI, 10.03.2011. u Našicama, TAMBURAŠKI ORKESTAR je u 1. kategoriji  osvojio 1. nagradu  sa  95 boda. Solistica na violini: IVA ŠALIĆ, učenica prof. EVE HUHN iz  Glazbene škole F.Kuhača iz Osijeka.  Dirigentica  MARINA KOPRI.

5. DJEČJI PJEVAČKI ZBOR  je  na županijskom  natjecanju 12.04.2011. u Belišću,
stekao pravo za odlazak na  54. VARAŽDINSKE  GLAZBENE  SVEČANOSTI. Dirigentica ANDREA KOPRI  i  korepetitor DEAN  K. KOPRI.

6.  Na  49. državnom  natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u disciplini SOLO TAMBURE UZ PRATNJU GLASOVIRA, u  Dubrovniku, 14. 04. 2011.  na BISERNICI   u 1. kategoriji uspješni učenici su:

STELA JAVORČEK,  97,40 boda, 2. nagrada,  nastavnik Andrea Kopri
BARBARA  BISTROVIĆ,  96,56 boda,  2. nagrada, nastavnik Andrea Kopri

a na BISERNICI u 2. kategoriji
JASMIN RAMIĆ,  96,80 boda, 2. nagrada,  nastavnik Andrea Kopri
Korepetitor svim natjecateljima je RAJKO LONČARIĆ,prof.

DANIEL KOPRI, profesor – djelatnik naše glazbene škole i ove je godine vršio prosudbu na  49. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u disciplini tambure  na regionalnom u Križevcima i na državnom natjecanju u Dubrovniku.

7.  Na 49. državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Dubrovniku, 15.04.2011.,  u disciplini  ORKESTRI  u 1. kategoriji,  TAMBURAŠKI ORKESTAR OSNOVNE GLAZBENE ŠKOLE je osvojio  1. nagradu  s 98,06 boda.
Solistica na violini: IVA ŠALIĆ, učenica Glazbene škole Franje Kuhača Osijek.  Dirigentica: MARINA KOPRI.

ORKESTAR OGŠ  i  TD “Dora Pejačević” je uz soliste Kristinu Brkić, Andreu Kopri, Kristinu Minarik, Deana Koprija, Marka Galetića-gitara, Tomislava Štimca-bubnjevi, Rajka Lončarića, uspješno izveo jednosatni zabavni program u Dubrovniku na  STRADUNU pred turistima, u subotu, 16.04.2011. od 11 sati.  Dirigenti: Marina Kopri i Dean Kopri.

8.  DJEČJI PJEVAČKI ZBOR   je  na 54. GLAZBENIM  SVEČANOSTIMA HRVATSKE  MLADEŽI  u Varaždinu, 12.05.2011., osvojio 3. mjesto – zlato, s 90,20 bodova u kategoriji: troglasni dječji zbor starijeg uzrasta osnovnih glazbenih škola, u konkurenciji od  9 zborova.  Dirigentica: ANDREA KOPRI, prof.,  korepetitor DEAN KOPRI.

9.  Na  Svečanom otvorenju u HNK  na  XXXIV.  Međunarodnom festivalu hrvatske tamburaške glazbe u Osijeku, 13.05.2011., Tamburaški orkestar OGŠ  i TD “Dora Pejačević” izveo je svoj natjecateljski program i osvojio  99 bodova, odnosno Zlatnu plaketu “Tambura Paje Kolarića”.  Solisti u praizvedbi su bili: učenici  JASMIN RAMIĆ – bisernica  i IVAN VULIĆ – berde,   a  profesorica KRISTINA BRKIĆ  u vokalnoj kompoziciji  “Dođi željo” Z. Potočnika.  Stručno povjerenstvo za ocjenjivanje  praizvedenih koncertnih skladbi odlučilo je dodijeliti  ZLATNU PLAKETU TAMBURA  PAJE  KOLARIĆA  skladatelju DANIELU KOPRIJU  za autorski rad
(praizvedbu)  “Glazbena skica za bisernicu i berde”.  Dirigentica: MARINA KOPRI.

U Našicama, 24.svibnja 2011.

Ravnateljica:
Marina Kopri, prof.