1. nagrada orkestru na 53.državnom natjecanju !

primošten 1

Tamburaški orkestar u Primoštenu

Sedmog ožujka 2015. Tamburaški orkestar  Osnovne glazbene škole Kontesa Dora  i solistica na violini, Leona Čakić, završili su natjecanje u disciplini ORKESTRI na 53. državnom hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa. Natjecali su se u I. kategoriji i osvojili 1. nagradu s 98,82 boda. Pod ravnanjem prof. Marine Kopri, a nakon dvije godine marljivog rada, vidno  podmlađeni orkestar ponovno je izašao pred ocjenjivački sud u sastavu:  Jasenka Ostojić – predsjednica, Marjan Krajna, Dario Teskera, Jože Haluza i Veljko Valentin Škorvaga. Pročelnik natjecanja je bio Josip Burjan, a Antonijeta Šeketa Gleich, tajnica ocjenjivačkog suda. Bila su tri tamburaška orkestra, dva u prvoj (orkestar iz Virovitice i Našica) i jedan u drugoj kategoriji (iz Križevaca). Našički orkestar imao je od tih orkestara najviše bodova. Ukupno se natjecalo 13 orkestara glazbenih škola (tamburaški, harmonikaški, gudački, mješoviti i  puhački) iz Križevaca, Poreča, Našica, Virovitice, Omiša, Dubrovnika, Bjelovara, Imotskog i pet orkestra iz Zagreba. Kada se pregledaju ukupni bodovi svih orkestara našički orkestar je zauzeo treće mjesto !

Poredak na državnom natjecanju

Poredak na državnom natjecanju

Ovom prvom nagradom tamburaški  je odjel  ubilježio  112- tu nagradu od osnivanja odjela 1989.godine. Pratnja putnicima na ovom državnom natjecanju bili su profesori Daniel i Marina Kopri. Kolege tamburaškog odjela oduvijek su  se mogle pohvaliti izuzetnim uspjesima u ovoj vrsti stvaralaštva bez obzira na talente. Otkrivanjem posebno nadarenih učenika i njihovo  usavršavanje kao i poticanje kreativnosti učenika u glazbenoj izvedbi od iznimne je važnosti za uključivanje mladih u hrvatsku kulturnu i umjetničku baštinu. Profesori tamburaškog odjela: Daniel Kopri, Andrea Kopri Lončarić, Dean Kopri i Luka Pavleković i profesorica Tatjana Pernicki, mentorica violinistice, zaslužni su za ovaj uspjeh.

Tamburaški orkestar OGŠ Kontesa Dora iz Našica – I.kategorija, izveo je program:

  • Daniel Kopri: Štorije iz Dalmacije
  • Adalbert Marković: Melodija za violinu i tamburaški orkestar – na violini Leona Čakić, 6.razr.

Članovi orkestra: Andrea Rajs, Luka Tomljanović, Margareta Guljaš, Božidar Černava, Dino Drgalić, Petar Guljaš, Filip Kasapović, Katarina Vrekalović, Luka Kolarić, Nina Vukmirović, Benjamin Čejka, Kristijan Rajs, Filip Ćurić, Tiha Zupčić, Petra Stražanček, Petra Potolovec, Bruno Zahirović, Ivan Vrekalović, Marina Marenjak, Antonio Katavić i Matija Mitrić.

Natjecanje se za ovu disciplinu održalo u Primoštenu u Hotelu „Zora“ gdje su svi natjecatelji bili i smješteni.

Pred nama je još jedno državno natjecanje. Naš učenik Luke Tomljenovića, 3.razred, putuje s mentoricom Andreom Kopri Lončarić u Dubrovnik gdje će se natjecati u drugoj kategoriji u disciplini solo bisernica uz pratnju glasovira (Rajko Lončarić, prof.) na istom 53.državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

 

Fotografije pogledajte u galeriji.