Našički mladi glazbenici na Klavirijadi osvojili 4 zlata

U organizaciji klavirskog odjela Glazbene škole „Jan Vlašimsky“ u utorak, 28.ožujka 2018.  u Virovitici, održano je 6. Međužupanijsko natjecanje mladih klavirista “Virovitička klavirijada”. Na natjecanju je sudjelovalo 69 učenika i 25 nastavnika iz devet glazbenih škola. Odazvale su se glazbene škole iz Slatine, Daruvara, Slavonskog Broda, Požege, Novske, Našica, Pitomače, Bjelovara i Virovitice. Ocjenjivačko povjerenstvo i ove godine činile su prof. savjetnica Jelica Kuzmin, prof. Zdravka Tekić Dadić i  prof. Svetlana Relić koje su ocjenjivale točnost izvedbe, tehničku vještinu i spremnost natjecatelja, muzikalnost i kvalitetu zvuka, fraziranje, poštivanje stilskih obilježja i muzikalnosti te umjetnički dojam izvedbe.

Klavirski odjel Osnovne glazbene škole Kontesa Dora iz Našica predstavljalo je 7 učenika  koji su ostvarili odličan rezultat:

učenica Nuo Cheng je svojom izvedbom oduševila stručni žiri te je osvojila 1. nagradu i 1. mjesto u svojoj 1.kategoriji/ Zlatnu medalju sa 97,67 bodova.

Ema Korbar osvojila je 1. nagradu/ Zlatnu medalju u 2.kategoriji  sa osvojenih 91,67 bodova.

U 3.kategoriji 2. nagradu/ Srebrnu medalju osvojila je učenica Jelena Mataija sa 88,00 bodova .

Anja Ergović osvojila je 1. nagradu/ Zlatnu medalju u 4.kategoriji sa osvojenih 91,67 bodova , dok je Hana Knežević u istoj kategoriji također osvojila 1. nagradu/ Zlatnu medalju  sa osvojenih 91,33 boda.

Tereza Sabo natjecala se u 5.kategoriji i osvojila 2. nagradu/ Srebrnu medalju sa osvojenih 88,00 bodova.

Mihael Ferčec je u 6.kategoriji osvojio 3. nagradu/ Brončanu medalju sa osvojenih 74,67 bodova.

Učenike Nuo Cheng, Jelenu Mataiju i Anju Ergović  pripremila je mentorica Darija Vlajnić, a Emu Korbar, Hanu Knežević, Terezu Sabo i Mihaela Ferčeca uvježbala je mentorica Sanja Vazdar.

Na kraju dana održan je i Završni koncert na kojem su izvedene  najuspješnije skladbe po izboru žirija i gdje su podijeljene diplome, medalje i pohvale.  Kao i do sada, roditelji su pomogli kod ostvarivanja ovog natjecanja te im se zahvaljujemo.

Čestitke učenicima i njihovim  mentoricama !